Kler rozpala internet do czerwoności. Zobacz MEMY

TKZaktualizowano 
Film "Kler" Wojtka Smarzowskiego to obraz, który jeszcze przed premierą budzi olbrzymie emocje i jest przyczyną wielu dyskusji. Internauci tworzą KLER MEMY. Oficjalna premiera 28 września 2018, przed nią szereg gorących wydarzeń: cenzura Smarzowskiego przez TVP, usuwany zwiastun z serwisu YouTube, zamieszanie o Złotego Klakiera z Radiem Gdańsk, słowa ks. Wojciecha Lemańskiego pod adresem ks. Kowalczyka: "odwal się klecho", czy kolejny emocjonalny wpis Krystyny Pawłowicz to tylko niektóre wątki związane z nowym obrazem Smarzowskiego. Zobacz w galerii jak internet komentuje nadciągającą premierę "Kleru" falą memów. Celem naszego filmu nie jest podejmowanie dyskusji na temat wiary czy krytyka osób wierzących. Wiarę uznajemy za jedną z najbardziej intymnych sfer każdego człowieka. Chcemy jednak mówić o ludzkich działaniach i postawach budzących nasz fundamentalny sprzeciw. Nasz film to wizja artystyczna oparta na wielu prawdziwych wydarzeniach, sytuacjach, które miały miejsce gdzieś i kiedyś. To niezwykle poruszająca, ale równocześnie prawdziwa historia. - mówią o filmie jego twórcy. Zdaniem posłanki Anny Sobeckiej film jeszcze przed oficjalną premierą wzbudza kontrowersje ze względu na sposób, w jaki przedstawiono w nim księży katolickich w Polsce. „Według Smarzowskiego to grupa zakłamanych, pazernych, bezideowych alkoholików, zainteresowanych jedynie seksem – pisze w swojej interpelacji Anna Sobecka. - Nie rozpatrując kwestii swobody artystycznej, zastrzeżenie budzi dofinansowanie z pieniędzy podatników, w tym wielu katolików, takiego obrazu. Paszkwilancka produkcja korzysta z dofinansowania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, gdy jednocześnie wiele wartościowych produkcji nie ma szansy na podobne wsparcie”.
Film "Kler" Wojtka Smarzowskiego to obraz, który jeszcze przed premierą budził olbrzymie emocje i jest przyczyną wielu dyskusji. Internauci tworzą KLER MEMY. Oficjalna premiera odbyła się w piątek, 28 września 2018, przed nią szereg gorących wydarzeń: cenzura Smarzowskiego przez TVP, usuwany zwiastun z serwisu YouTube, zamieszanie o Złotego Klakiera z Radiem Gdańsk, słowa ks. Wojciecha Lemańskiego pod adresem ks. Kowalczyka: "odwal się klecho", czy kolejny emocjonalny wpis Krystyny Pawłowicz to tylko niektóre wątki związane z nowym obrazem Smarzowskiego. Zobacz w galerii jak internet komentuje nadciągającą premierę "Kleru" falą memów.

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2018.10.04 21:06:50

Do waszego Wielunia został przeniesiony ksiądz, były proboszcz Międzybrodzia Bialskiego. 30 lat w Międzybrodziu i w ciągu 10 godzin zniknął z parafii usunięty z parafii przez nowego biskupa. Jaki był powód. Jest u was , w zakonie franciszkanów w Wieluniu i w maju celebrował dzień strażaka jako gość honorowy.Tiaaaa. A chyba jego miejsce jest w więzieniu.

2018.09.30 12:22:00

W tym filmie jest prawda i tak jest w rzeczywistości Wielkie brawa że pomału wychodzi to na światło dzienne,W społeczeństwie jest przyzwolenie dla księży ,Stare mocherowe berety nie dają rady juz trzymac to tajemnicy

2018.09.30 09:32:22

kler,to pelna wad,hipokryzji,łajdactwa,przegniła moralnie,zaklamana i obłudna sekta.Wykorzystująca naiwnośc nieoświeconych ludzi i zyjąca ponad stan banda.

2018.09.30 07:43:38

Sa nawet tacy suspendowani kaplani jak Ks. Stanisław Guzy piszacy na forum jako Brzeszczot z Kurii Przemyskiej ktorzy na FORUM pisza (a wiec glosza) ze PAN BOG wielce sobie zyczy aby kaplani rypali dzieci lub prafian/ki na CHWALE Boza.

Albowiem wedlug jego poglądów wytrysk spermy swietego ksiedza w odbytnice lub w pochwe dziecka lub parafianki jest

NA CHWALE BOZA.

Glosi wiec ze nie wolno ksiezy SADZIC na ziemi, a o karaniu ksiezy za pedofilie jak sie to brzydko nazywa, to trzeba calkiem zapomniec!

Ksieza robia to NA ZYCZENIE BOGA jak to oglaszaja przedstawiciele Kurii.

Takim ksiezom nalezy dawac dodatkowe DOTACJE FINANSOWE, aby zwiekszyc ich poziom komfortowego zycia, samochody najwyzszej jakosci do poruszania sie, wczasy zagraniczne nawet na Pacyfiku w celach odpoczynku po wykonywaniu wszelkich orgii seksualnych, gdy poswiecaja siebie i swoje zdrowie DLA DOBRA BOGA.

Brzeszczot, widocznie twoj opiekun Michalik w wykonywaniu wlasnie takiego postepowania poblogoslawi cie KOLEJNY RAZ (o ile ci kapiaca fujara stanie) gdy bedziesz znowu rypal gospodynie na plebani i dzieci na CHWALE Boga.

To nieprawda ze zachod odszedł od Boga a Polskie duchowienstwo to sa korzenie Kosciola. Te korzenie Kosciola w Polsce sa jadowite.

2018.09.30 00:33:36

Filmu jeszcze nie ogladalem, ale znam fabułę. Jestem tego zdania, że są ludzie z powolania, a inni od michy lizania. do kościoła chodziłem za młodu bo rodzice gonili. Znam jednego takiego "Klera" z Rzeszowa. Młody kapucyn, Ale walił whisky(tylko drogie) i bawił się z uczniami szkoły (w szkole uczył religii oczywiście) za cichym przyzwoleniem proboszcza w... jak to się nazywa.... Coś jak by plebania. Oszczędność to jego 4 imię skoro po mieście zapierdalał 3 litrowym Nissanem Navara. Do tego jeszcze jako rolnik bierze dofinansowania z państwa (pochodzi ze wsi) i śmieje sie wszystkim dającym na tace i nie tylko :D. A najlepsze.jest to , że jak jedzie w teren na jakąś wieś i chcę coś kupić w wiejskim sklepie to jak ludzie zobaczą go w sutannie to on ma to za darmo "Wysłannik Boga" ? Hahahaha

2018.09.29 20:27:56

Aha, czyli wszystkie filmy typu Karol czlowiek ktory zostal papiezem czy jeden z 500 filmow o swietych katolickich, posiada watki o pedofilii w kosciele (celem obiektywnosci)?

2018.09.29 16:27:35

Dopóki ludzie nie zrozumieją, ze Bóg to wymyślony byt filozoficzny, dopóty wszelkiej maści szamani bedą żerowali na ich naiwności.

2018.09.27 11:57:36

Są setki tysięcy księży na świecie. Wśród nich jak w każdym stadzie znajdą się czarne owce - to pedał, a to pedofil, a to pasożyt żyjący z oszczędności "ciemnych" staruszków, ale dlaczego biczowany jest cały Kościół. Dlaczego Pan Polański jest cały czas szanowanym reżyserem i tworzy nowe filmy, a my je oglądamy??? Zamiast tego powinien siedzieć w więzieniu. Poza tym Pan Smarzowski znalazł sobie temat którym wszyscy będą się jarać a ja wam mówię, że można zrobić film o jakiejkolwiek rodzinie, pokazując tylko jej ciemne strony i nawet najprzyzwoitsza rodzina okaże się patologią.

Przemyślcie to nim zaczniecie oceniać.

2018.09.26 10:24:37

Nie "Internet" a pisowskich płatnych (20 zł za wątek, 2 zł za wpis)



I nie, nie jestem wyborcą PO. Dla mnie nie ma różnicy pomiędzy "kościołem łagiewnickim" a "kościołem toruńskim" tak samo jak nie ma różnicy pomiędzy częściami składowymi POPiSu

2018.09.25 17:43:42

A jak się podobały "Psy"? Według twoich kryteriów obiektywne czy subiektywne? Takich też nie powinno się robić?

2018.09.25 16:34:47

Celem tego typu filmów jest zawsze pokazanie danej grupy (raz tej raz innej) bądź danej sprawy, tematu, kwestii w złym świetle. Ktoś coś zleca, płaci za to i promuje w swoich mediach. Konkurencyjne media to krytykują, czyli jednym słowem polityka. Takie filmy są zawsze przerysowane, wyolbrzymione, na pierwszy plan wyciągane są niemal same wady i do tego odpowiednio spotęgowane tak żeby widza nakierować na to czego chce producent. Nie ma takiej grupy społecznej bądź zawodów, którym nie można by czegoś zarzucić. Jeśli jednak film dotyczy wyłącznie tych tematów to trudno o nim powiedzieć, że jest obiektywny. O wszystkim można zrobić film anty i film pro.

2018.09.25 16:14:18

to nie kler tylko kurewstwo kapucynów