Miedź Legnica rządzi w zagłębiu miedziowym! Lubin na kolanach

Mateusz Różański
Obu ekip przed tym spotkaniem nie trzeba było specjalnie motywować. Pierwsze takie derby w historii, stadion wypełniony po brzegi – czegóż chcieć więcej! ostatecznie Miedź wygrała 2:0. Bramki

Przez pierwszy kwadrans to Miedź częściej gościła w polu karnym gości, ale bez większych efektów. W tym czasie Zagłębie miało jedną, ale za to świetną okazję. Na szczęście strzał z 15 min. wylądował w rękach Antona Kanibołockiego.

W 18. min. na strzał z dystansu pokusił się Omar Santana, ale piłkarz z półwyspu Iberyjskiego miał w tym przypadku mocno rozregulowany celownik.

23. minuta i Miedź wychodzi na prowadzenie! Błyskawiczna akcja lewą flanką – Piasecki podaje do Pikka, ten ostro zagrywa do Marquitosa, a Hiszpan nie ma problemów z umieszczeniem piłki w siatce Zagłębia.

26 min. rzut wolny dla Miedzi. Ale Forsell uderza minimalnie nad bramką. Zaledwie dziesięć minut później mogło być 1:1. Piekielnie mocnym uderzeniem z woleja popisał się Pawłowski, ale Kanibołocki sparował piłkę na poprzeczkę.

Dwie minuty później kolejna szansa przed Marquitosem, ale uderzył nad poprzeczką. Na przerwę legniczanie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Świetną kontrą popisali się legniczanie w 63 minucie, ale strzał Marquitosa sparował Hładun.

Ostateczne uderzenie Miedź wyprowadziła w 90. minucie. Ewidentnie zmęczone Zagłębie nie obroniło się przed błyskawiczną kontrą, którą wykończył nie kto inny, jak Forsell.

Po tym golu legniczanie mieli jeszcze swoje okazje, ale ratowało ich słabe wykończenie Miedzi.

Podopieczni Dominika Nowaka wygrali w pełni zasłużenie, grali lepiej, akcje były zdecydowanie groźniejsze i kondycyjnie również prezentowali się o półkę wyżej od rywali.