Polkowice. Pobiegli na rocznicę

Ewa Chojna
Polkowice. Pobiegli na rocznicę UG
Polkowice. Pobiegli na rocznicę. Niespełna 400 zawodników wzięło udział w Biegu z okazji 50-lecia odzyskania Praw Miejskich przez Polkowice.

Starterem był nie kto inny tylko burmistrz Polkowic, Wiesław Wabik. Uczestnicy mieli do pokonania 10 kilometrów. Najszybszy okazał się Adam Draczyński z Nowej Soli, któremu zajęło to 36 minut i 56 sekund. - Było gorąco. Dla mnie udział w tym biegu to etap przygotowań do mistrzostw Polski w maratonie amatorów. Wygrana bardzo cieszy. Będę miał z Polkowic bardzo fajne wspomnienia. Trasa była bardzo przygotowana. Podobało mi się u was – mówił zwycięzca.

Siedem sekund za Adamem Draczyńskim finiszował polkowiczanin, Waldemar Ozga. - Pierwsza pętla była dość wolna. Na drugiej starałem się przyspieszyć. Warunki na trasie były trudne, słońce mocno dawało się we znaki – opowiadał.

Trzecie miejsce zajął Filip Śmieiński ze Szklar Górnych.

Zawodnicy i zawodniczki, którzy zajęli pierwsze sześć miejsc wśród mężczyzn i kobiet otrzymali puchary, a wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowano nagrody-niespodzianki. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli bieg dostali pamiątkowe medale. - Dopisała pogoda, dopisali biegacze. Było wiele radości, wesoła muzyka. Zawody odbywały się w atmosferze sportowego pikniku i o to nam chodziło. Myślę, że bieg można uznać za udany – mówił Adam Nowak, prezes TKKF „Start” Polkowice, organizator biegu.