Śląsk Wrocław lepszy od Zagłębia Lubin w derbach [ZDJĘCIA]

Red.
Dla obu ekip było to arcyważne spotkanie, nie tylko ze względu na derby. Lubinianie chcieli doskoczyć do górnej połowy tabeli, z kolei Śląsk chciał wydostać się z jej dolnego rejonu. Ostatecznie to Śląsk Wrocław wygrał 2:0!

Niewiele przemawiało za tym, że dzisiaj wygra akurat Śląsk i to po dwóch zdobytych bramkach. Wrocławski zespół rozpoczął zresztą bardzo słabo, oddając inicjatywę Zagłębiu. "Miedziowi" jednak tej szansy nie wykorzystali. I z każdą minutą zaczęli też gasnąć.

Mimo słabej postawy Śląsk na przerwę schodził z zaliczką. Nieliczną widownię uszczęśliwił bowiem Mateusz Radecki (trzeci ligowy gol), który głową przedłużył strzał Marcina Robaka. Była to 42 minuta.

Końcówka pierwszej odsłony i początek drugiej - to właśnie te momenty zadecydowały o zwycięstwie Śląska. W 52 minucie wynik ustalił bowiem Robak (dwunasty ligowy gol), uderzając głową po dośrodkowaniu od Lubambo Musondy. Zdenerwowany trener Ben van Dael wdał się później w kłótnię przy linii, przez co końcówkę obejrzał z wysokości trybun. Holendra zabraknie na ławce Zagłębia także podczas spotkania z liderującą Lechią Gdańsk.

Dzięki wygranej Śląsk awansował na dwunaste miejsce. Ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Zagłębie pozostało na dziesiątej lokacie ze stratą pięciu punktów do wirtualnej grupy mistrzowskiej.