Żeby posiedzieć przy kominku, nie musisz mieć domku na wsi lub wynajmować chatki w górach. Wolnostojące kominki załatwiają sprawę i skutecznie rozgrzewają nie tylko osoby, które przy nim spędzają czas i całe pomieszczenia, ale podgrzewają także atmosferę. W zimowe wieczory mało co jest bardziej klimatyczne od kołyszącego się płomienia.

Urządzenia wolnostojące to świetne rozwiązanie dla osób mieszkających w blokach lub w domach, w których nie przewidziano miejsca na kominek murowany. Są całkowicie bezpieczne, bo spalają biopaliwo w postaci bioetanolu. W wyniku tego powstaje para wodna i dwutlenek węgla w niegroźnych ilościach.

Materiały, z których są zrobione, nie nagrzewają się, co sprawia, że korzystanie z nich jest jeszcze bardziej bezpieczne. Można więc je do woli przesuwać i przestawiać, aranżując wnętrze na potrzeby chwili. Jeśli wybierzesz stałe miejsce dla swojego kominka, wybierz model wiszący i przykręć do ściany. Będzie świetnie imitował ten z góralskiej chaty. Jak widzisz rozwiązań jest wiele.

Gdy nie masz w mieszkaniu zbyt wiele miejsca, wybierz urządzenie, które nie zmniejszy powierzchni użytkowej Twojego lokum. Dostępne są palniki o wielkości średniej doniczki. Świetnie sprawdzą się nie tylko w salonie, ale i w łazience. Relaks przy takim oświetleniu pomoże zrzucić z siebie ciężar całego dnia. Równie dobrze będzie wyglądał na stole, gdy na kolację zaprosisz znajomych. Kominek stołowy Stones idealnie nadaje się na takie okazje. Ma 17 centymetrów średnicy i szklany kołnierz chroniący przed kontaktem płomienia z otoczeniem. Waży niecałe 2 kg i jest skonstruowany tak, że możesz go chwytać za podstawę i przestawiać gdzie tylko znajdziesz dla niego lepsze miejsce.

Jeśli dysponujesz większym mieszkaniem albo domem, zastanów się nad bardziej masywnym kominkiem. Mają różne kształty oraz kolory, więc możesz je dopasować do obecnego wystroju pomieszczenia. Model wolno stojący firmy Stones wygląda jak rzeźba. Prostokątny pierścień okalający ogień jest na górze otwarty ze względów bezpieczeństwa. Hartowane szkło po bokach trzyma ogień na jego miejscu. Wydajne i ekonomiczne palenisko, może również służyć jako niewielki stolik. Jednak uważaj, by przedmioty na nim leżące nie były zbyt wrażliwe na ciepło. To palenisko jest bardzo praktyczne, ale przede wszystkim wygląda jak nowoczesne dzieło sztuki, w które chce się zainwestować.

Na ścianach Twojego domu nie muszą wisieć same obrazy i stare bibeloty. Możesz do niej przykręcić kominek, wyznaczając mu stałe miejsce. Stworzy w ten sposób klimat chatki w górach. Wystarczy rozłożyć pod nim koc i już masz świetne miejsce i pomysł na randkę. Teraz, w miarę upływu spotkania, możesz powoli przygaszać płomień za pomocą regulatora... Kominek ścienny Stones jest praktyczny, ale i estetyczny. Ta ozdoba nada ciepły charakter wnętrzu i bezduszne pomieszczenie nabierze bardziej domowego charakteru.
Dzięki kominkowi zbudujesz nastrój na romantyczny wieczór, stworzysz klimat dla rodzinnych spotkań lub zrelaksujesz się, wpatrując się w ruchomy ogień. To świetna forma medytacji, wyciszenia i dochodzenia do siebie po ciężkim tygodniu pracy.

Dom i ogród

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!