Rafał Majka wygrał szósty, królewski etap 71. Tour de Pologne UCI World Tour. Polski kolarz grupy Tinkoff-Saxo triumfował na mecie w Bukowinie Tatrzańskiej.

Kolarze mieli w piątek do pokonania trasę o długości 174 kilometrów z BUKOVINA Terma Hotel Spa do Bukowiny Tatrzańskiej i słynne już rundy z morderczymi podjazdami pod Ząb i Ścianę BUKOVINA,

Napędzany pracą kolarzy Tinkoff-Saxo peleton zlikwidował ucieczkę i na ostatniej rundzie zasadnicza grupa jechała razem. Z przodu świeciły się żółte koszulki zespołu Rafała Majki, ale w pobliżu ciągle pobłyskiwała także żółta koszulka lidera Petra Vakoca (Omega Pharma – Quick-Step). Na ostatnim podjeździe na Ścianę BUKOVINA Majka zdecydował się na atak. Razem z nim zabrało się kilkunastu kolarzy, w tym bardzo groźni Hiszpanie z Movistaru Intxausti i Izagirre. Był także Przemysław Niemiec z Lampre-Merida oraz Vakoc.

Po raz drugi Majka zaatakował na finałowym podjeździe i to był decydujący cios. Vakoc został z tyłu, Polaka próbowali gonić go Hiszpanie, ale niesiony dopingiem kibiców Majka nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Wpadł na metę z przewagą 10 sekund nad Intxaustim i Izagirre. Piąty był Niemiec, dwunasty Rutkiewicz, a Vakoc piętnasty. To oznaczało, że Majka zdobył żółtą koszulkę i został liderem klasyfikacji generalnej SKANDIA.

Tour de pologne galerie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!