Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zobacz unikatowe mapy Wrocławia. Jak miasto zmieniało się przez stulecia? [DUŻO ZDJĘĆ]

rsm
Plan Weinerów z 1562 roku
Pierwszą mapę Wrocławia namalowano na płótnie, jak obraz. Późniejsze wykonywano w różnych technikach graficznych. Były to między innymi drzeworyty, miedzioryty, akwaforty - dzięki temu plany stały się bardziej powszechne: można było robić ich kilkadziesiąt i więcej odbitek. - Plan i mapa, podobnie jak książka, w dawnych wiekach należały do obiektów luksusowych i mogli sobie na nie pozwolić tylko zamożni obywatele. We Wrocławiu posiadały je w swoich zbiorach znane biblioteki kościołów św. Marii Magdaleny, św. Elżbiety i św. Bernarda oraz bogaci patrycjusze - opowiada Halina Okólska z Muzeum Miejskiego Wrocławia. 
Dziś mapy dawnego Wrocławia można zobaczyć w naszej galerii zdjęć... Odnajdziecie Państwo na nich znane wam z dzisiejszego Wrocławia miejsca i ulice?
Plan Weinerów z 1562 roku Pierwszą mapę Wrocławia namalowano na płótnie, jak obraz. Późniejsze wykonywano w różnych technikach graficznych. Były to między innymi drzeworyty, miedzioryty, akwaforty - dzięki temu plany stały się bardziej powszechne: można było robić ich kilkadziesiąt i więcej odbitek. - Plan i mapa, podobnie jak książka, w dawnych wiekach należały do obiektów luksusowych i mogli sobie na nie pozwolić tylko zamożni obywatele. We Wrocławiu posiadały je w swoich zbiorach znane biblioteki kościołów św. Marii Magdaleny, św. Elżbiety i św. Bernarda oraz bogaci patrycjusze - opowiada Halina Okólska z Muzeum Miejskiego Wrocławia. Dziś mapy dawnego Wrocławia można zobaczyć w naszej galerii zdjęć... Odnajdziecie Państwo na nich znane wam z dzisiejszego Wrocławia miejsca i ulice? Pawel Relikowski / Gazeta Wroclawska
Pierwszą mapę Wrocławia namalowano na płótnie, jak obraz. Późniejsze wykonywano w różnych technikach graficznych. Były to między innymi drzeworyty, miedzioryty, akwaforty - dzięki temu plany stały się bardziej powszechne: można było robić ich kilkadziesiąt i więcej odbitek. - Plan i mapa, podobnie jak książka, w dawnych wiekach należały do obiektów luksusowych i mogli sobie na nie pozwolić tylko zamożni obywatele. We Wrocławiu posiadały je w swoich zbiorach znane biblioteki kościołów św. Marii Magdaleny, św. Elżbiety i św. Bernarda oraz bogaci patrycjusze - opowiada Halina Okólska z Muzeum Miejskiego Wrocławia. Dziś mapy dawnego Wrocławia można zobaczyć w naszej galerii zdjęć... Odnajdziecie Państwo na nich znane wam z dzisiejszego Wrocławia miejsca i ulice?
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto