III. Cross Baby Jagi w Obiszowie. Znajdź się na zdjęciach z trasy. GALERIA

Po raz trzeci Gmina Grębocice zorganizowała Cross Baby Jagi, czyli wyjątkową imprezę biegową w Obiszowie. W imprezie uczestniczyło około 300 osób w tym dzieci i dorośli.

Ponad 170 osób stanęło na starcie biegu, który podzielono na dwie trasy. Część zawodników przebiegła 6,5 kilometra, a część aż 12.

W tym roku na najdłuższym dystansie triumfował Łukasz Garliński z Wielowsi, który przed rokiem zwyciężył na krótszym dystansie.

– Tym razem pobiegłem na dłuższej trasie. Trzeba sobie poprzeczkę zawieszać coraz wyżej – mówił na mecie zwycięzca.

W trzeciej edycji biegu trasę 6.5 kilometrową najszybciej pokonał Mateusz Szczepański. Z kolei w sztafecie samorządowej w tym roku zwyciężyła reprezentacja Urzędu Miejskiego w Głogowie.

Zorganizowano też konkurencje biegowe dla dzieci i młodzieży.

Cross Baby Jagi wpisywał się w prowadzoną w tym roku przez Jerzego Górskiego Crossową Ligę Biegową.