Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Kot" , to już II edycja

Piotr Krzyżanowski
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Kot" , to już II edycja
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Kot" , to już II edycja Zdjęcie Piotr Krzyżanowski
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Kot" , to już II edycja. Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy we współpracy ze Stowarzyszeniem "Wspólnota Akademicka" przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy organizuje II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: „Kot” Przypomnijmy w pierwszej edycji Grand Prix zdobyła ośmioletnia Joanna Borska.

„Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury” – Leonardo da Vinci

To kolejna edycja konkursu plastycznego odbywającego się w związku ze światowym Dniem Kota, przypadającym na 17.02. Konkurs ten wpisuje się w to święto, mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka i niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które kiedyś miały dom, ale go utraciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. W Polsce pierwszy raz święto obchodzone było 19.02 2006 r. z inicjatywy Miesięczników „Kot” i „Cat Club Łódź”. O kotach można bez końca. Malowali i rysowali je m.in. Leonardo da Vinci, Rubens, Gustav Klimt czy Frida Kahlo. Konkurs jest propozycją, by zmierzyć się z tym tematem.

1. Organizacja
Organizatorem Konkursu Plastycznego jest Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Akademicka” przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy.
2. Cele konkursu
- promocja talentu dzieci i młodzieży,
- poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego,
- wspieranie postaw twórczych dzieci i młodzieży,
- kształtowanie postaw empatycznych, uwrażliwiających na piękno,
- edukacja poprzez promowanie i rozpowszechnianie zainteresowania tymi niezwykłymi zwierzętami, które swą tajemniczą i niezależną naturą zasłużyły na obchody Dnia Kota na świecie.
3. Uczestnicy i zasady uczestnictwa
Dzieci i młodzież w wieku od 6-19 lat. Jednak po zeszłorocznym konkursie postanowiliśmy wyjść naprzeciw wielu głosom i wprowadzić jeszcze jedną kategorię 19+. Prace w tym roku oceniane będą zatem następujących kategoriach wiekowych:
6-9, 10-13, 14-16, 17-19 oraz 19+ (czyli dla dorosłych). Każda placówka może zgłosić więcej jak jedną pracę. Prace nadsyłane na konkurs powinny być efektem samodzielnej pracy twórczej uczestników konkursu. W konkursie nie będą oceniane prace zbiorowe. Wybrane przez organizatora prace – nagrodzone i wyróżnione, zostaną opublikowane na stronie internetowej [email protected] Organizator zastrzega sobie prawo publikowania i reprodukowania prac konkursowych bez wypłacania honorariów autorskich oraz do bezpłatnego prezentowania i publikacji prac konkursowych w celach promocyjnych w prasie i telewizji, na stronach internetowych oraz wydawnictwach drukowanych i elektronicznych. Uczestnik Konkursu zgłaszając swoją pracę, wyraża zgodę na nieodpłatne przekazanie jej na cel charytatywny wskazany przez Organizatora (np. zbiórka karmy dla schronisk dla kotów).
4. Technika i format
Uczestnicy konkursu plastycznego „Kot” wykonują prace:
- w dowolnej technice (np. rysunek, malarstwo, rzeźba, collage, grafika, fotografia, grafika komputerowa – prace wydrukowane na papierze fotograficznym). UWAGA! Nie będą brane pod uwagę prace wykonane z plasteliny i materiałów sypkich. W konkursie nie będą też oceniane prace przesłane pocztą elektroniczną!
- w formacie A4 (210x297), A3 (297x420). Prace przekraczające format nie będą oceniane przez jury.
5. Opis pracy
Na odwrocie należy przykleić wypełnioną kartę stanowiącą załącznik do regulaminu. Prace nieopisane nie będą brane pod uwagę. Zgłoszone prace stają się własnością organizatora i mogą być wykorzystane do prezentacji i publikacji.
6. Rozstrzygnięcie konkursu
Oceny prac dokona Komisja Konkursowa. Przewidziane są cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Osoby, które zaszczycą nas swoją obecnością na uroczystości podsumowania Konkursu dodatkowo otrzymają nagrody pozyskane od sponsorów.
7. Terminy
Prace należy nadsyłać do 12.01.2018r.
Publikacja wyników Konkursu na stronie internetowej Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego do dnia 19.01.2018r.
Termin uroczystości podsumowania oraz wystawy pokonkursowej zostanie podany razem z komunikatem o wynikach konkursu. Wysyłanie nagród i dyplomów do końca kwietnia 2018r.
Adres:
Akademickie Liceum Ogólnokształcące
Ul. Sejmowa 5
59-220 Legnica

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie