Polkowice: Powiat ma nowego wicestarostę. Po rezygnacji Krzysztofa Nestera, został nim Jan Wojtowicz

Grażyna Szyszka
Grażyna Szyszka
To była „sesja zmian" jak określił ostatnie obrady Kamil Ciupak, starosta polkowicki. Z funkcji wicestarosty zrezygnował Krzysztof Nester, a rada wybrała na to stanowisko radnego powiatowego Jana Wojtowicza.

Zmiany w zarządzie powiatu polkowickiego.Dokonały się na sesji 29 czerwca. Po rezygnacji z funkcji wicestarosty Krzysztofa Nestera, rada wybrała jego następcę. Został nim Jan Wojtowicz.
Zmiana personalna na stanowisku wicestarosty powiatu polkowickiego, to przede wszystkim zmiana zadaniowa. Poza zakresem obowiązków, którym zajmował się Krzysztof Nester, czyli sprawami społecznymi i oświatowymi nowo powołany wicestarosta będzie nadzorował pracę Departamentu Rozwoju oraz Powiatowego Zarządu Dróg.

Jan Wojtowicz planuje nowe otwarcie w kierunku pozyskania środków na Odnawialne Źródła Energi, m.in. dzięki przystąpieniu powiatu polkowickiego do Klastra Energii. Kolejnym zakresem na którym ma się skupić będzie transport publiczny.

- Poza wymienionymi obowiązkami dużą uwagę skoncentruję na planowanym ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne), który przewiduje realizację zintegrowanych projektów na potrzeby gmin i obszarów powiązanych z nimi funkcjonalnie, a mam tu na myśli inwestycje w ścieżki/trasy rowerowe - mówi Jan Wojtowicz.

Nowy wicestarosta jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na Wydziale Nauk Ekonomicznych, gdzie uzyskał tytuł magistra zarządzania. Ukończył również Krakowską Szkołę Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na kierunku MBA in Community Management. Na swojej ponad trzynastoletniej ścieżce zawodowej pełnił funkcje kierownicze. Obecnie radny powiatu polkowickiego. Pełni funkcję przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Polkowickiego. Od marca 2019 zatrudniony w Urzędzie Gminy Polkowice na stanowisku pełnomocnika burmistrza Polkowic ds. górnictwa i komunikacji.

Prywatnie nowy wicestarosta to mąż i tato półtorarocznych bliźniaków.

29 czerwca dla Krzysztofa Nestera była to ostatnia sesja Rady Powiatu Polkowickiego, na której radny występował w roli wicestarosty. Był nim zaledwie półtora roku.
Ściśle współpracował z Powiatową Radą Działalności Pożytku Publicznego oraz Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych, gdzie nawiązał wiele kontaktów z organizacjami pozarządowymi z terenu powiatu i nie tylko.Nadzorował działalność powiatowych jednostek oświatowych oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Za jeden z wielu ważnych sukcesów w jego dorobku uważać można doprowadzenie do przejęcia gruntów i zainicjowanie budowy nowej placówki socjalizacyjno-opiekuńczej, wdrożenie programu opieki wytchnieniowej w powiecie polkowickim czy prace nad programem mikrograntów dla organizacji pozarządowych. Współuczestniczył w kampanii rodzicielstwa zastępczego „Miedź rodzinę”, sponsorowanej przez KGHM. Współpraca z KGHM nabrała innego wymiaru, utworzono klasy patronackie w dwóch zespołach szkół, najlepsi uczniowie dostają stypendia, uczestniczymy w konferencjach, szkoleniach organizowanych przez KGHM. Szkoły realizują kolejne projekty edukacyjne ze środków europejskich. W tym roku, oprócz opieki wytchnieniowej po raz pierwszy powiat zrealizuje projekt związany z Asystentem Osobistym Osoby Niepełnosprawnej.

Rada Powiatu przyjęła jego rezygnację, a on sam dziękował za zaufanie i możliwość pracy na rzecz lokalnej społeczności. Problemy mieszkańców zdążył poznać od podszewki, gdyż już od 14 lat pełni funkcję radnego powiatowego, wcześniej również zasiadając w zarządzie jako etatowy Członek Zarządu, a w poprzedniej kadencji jako Przewodniczący Rady.
Jak sam podkreśla nie żegna się z pracą na rzecz mieszkańców powiatu, wciąż będzie radnym, a nabyte doświadczenie pozwoli mu bez wątpienia skuteczniej działać i rozwiązywać potrzeby społeczne.

Polacy boją się biedy

Wideo

Materiał oryginalny: Polkowice: Powiat ma nowego wicestarostę. Po rezygnacji Krzysztofa Nestera, został nim Jan Wojtowicz - Głogów Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie