Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka z lutego 2024. Sprawdź, co działo się w Chocianowie. Czy jesteś na bieżąco?

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lutym czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Chocianowa najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „13 najpiękniejszych lasów Europy na powitanie wiosny. Dywany z kwiatów, niezwykłe drzewa, tajemnicze miejsca”?

Przegląd lutego 2024 w Chocianowie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lutego 2024 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 13 najpiękniejszych lasów Europy na powitanie wiosny. Dywany z kwiatów, niezwykłe drzewa, tajemnicze miejsca

Które lasy Europy są najpiękniejsze, najbardziej niesamowite, pełne atrakcji dla miłośników historii, legend, a nawet zjawisk paranormalnych? Wyszukaliśmy dla was 13 najbardziej niezwykłych europejskich lasów w sam raz na powitanie wiosny. Sprawdźcie, gdzie warto zaplanować wielkanocny długi weekend, kwietniowy urlop albo majówkę 2024 na łonie przyrody.

📢 W tych zamkach i pałacach na Dolnym Śląsku możesz spędzić noc i wypocząć w SPA! Oto 10 niesamowitych hoteli. ZDJĘCIA

Dolny Śląsk to kraina zamków i pałaców. Niektóre są w świetnym stanie i można je zwiedzać, inne popadają w ruinę, a te, które przedstawiamy, dostały drugie życie i dziś pełnią funkcję również hotelową. Pokazujemy Wam takie właśnie perełki - zamki i pałace, w których można spędzić wyjątkową noc. W galerii zdjęcia wybranych miejsc, a pod nimi opisy.

📢 Tygodniowy przegląd prasy 25.02.2024: Chocianów, 18.02-24.02.2024. Poznaj najważniejsze informacje z Chocianowa

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chocianowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.02 a 24.02.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Prowadzili samochody mimo zakazu i pod wpływem narkotyków”?

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka marzec Chocianów: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lutym uwagę czytelniczek i czytelników z Chocianowa. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Od 1 marca 2024 waloryzacja rent i emerytur. Ile wyniosą renty, świadczenia i dodatki? Kwoty

1 marca 2024 ruszy pierwsza transza wypłat zwaloryzowanych emerytur i rent. Coroczna waloryzacja przeprowadzana jest z urzędu, co oznacza, że nie trzeba składać żadnego wniosku. Wypłaty emerytur wzrosną w tym roku o 12,12%. Sprawdziliśmy też do jakich kwot wzrosną najniższe świadczenia i dodatki do nich - podajemy ich nowy wymiar kwotowo.

📢 Najładniejsze i najtańsze mieszkania na sprzedaż na Dolnym Śląsku. Własne M za około 100 tys. zł! Aktualne oferty, ceny, zdjęcia luty 2024

Ceny mieszkań w najbardziej zasobnych częściach Polski, w tym w dużych miastach, galopują. Wbrew trendom na Dolnym Śląsku, na rynku wtórnym, znaleźć można nadal ciekawe mieszkania nawet za około 100 tys. zł. Wybraliśmy kilka najładniejszych w różnych częściach regionu - to prawdziwe okazje. Zobaczcie zdjęcia, ceny i szczegóły aktualnych ofert z serwisu https://www.otodom.pl/.

📢 Wybory do rady gminy. Fundament samorządności lokalnej

Wybory do rady gminy to fundament samorządności lokalnej, pozwalający mieszkańcom na realny wpływ na decyzje dotyczące ich najbliższego otoczenia. W Polsce, wybory te charakteryzują się powszechnością, co oznacza, że prawo do głosowania mają wszyscy pełnoletni obywatele zamieszkujący dany obszar. Równość wyborów gwarantuje, że każdy głos ma tę samą wartość, co podkreśla demokratyczny charakter procesu wyborczego. Bezpośredniość oznacza, że wyborcy osobiście wybierają swoich przedstawicieli, a tajność głosowania zapewnia wolność wyboru bez obaw o naciski czy konsekwencje. Te zasady są kluczowe dla zachowania poprawności procesu wyborczego i zaufania publicznego do instytucji samorządowych.

📢 Niesamowite odkrycie w Świebodzicach. Podczas spaceru znalazł mającą niemal 4 tys. lat siekierkę z epoki brązu! Zdjęcia!

Tego spaceru pan Bogusław, pasjonat historii ze Świebodzic (powiat świdnicki) nie zapomni. Podczas przechadzki po polnych drogach natrafił na niewielki metalowy przedmiot, który zainteresował go swoim kształtem i kolorem. Gdyby nie wrodzona ciekawość i historyczne zacięcie uznałby zapewne odkrycie za kawałek złomu. Tymczasem to najstarszy artefakt znaleziony w regionie! Narzędzie z epoki brązu może liczyć nawet niemal 4 tys. lat!

📢 Mapa protestu rolników 20 lutego. Dziś kolejna seria strajków w Polsce w walce o przyszłość gospodarstw. Tu będą blokady

Na wtorek 20 lutego 2024 r. rolnicy zapowiedzieli kolejną dużą akcję protestacyjną. - Problemem opłacalności produkcji rolnej, przetwórczej i pozostałych branż w naszym kraju jest niekontrolowany napływ towarów z Ukrainy, które są wwożone wobec otwarcia granicy UE z tym krajem - uważa rolnicza Solidarność. Indywidualni rolnicy, związki branżowe czy samorząd rolniczy podnoszą również niekorzystne dla producentów rolnych założenia unijnego Zielonego Ładu.

📢 Przegląd prasy z tygodnia 18.02.2024. Co działo się w Chocianowie. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chocianowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.02 a 17.02.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Niesamowite odkrycie w Świebodzicach. Podczas spaceru znalazł mającą niemal 4 tys. lat siekierkę z epoki brązu! Zdjęcia!”?

📢 Skandal na meczu dzieci w Oleśnicy. Jeden z ojców nie wytrzymał, wbiegł na boisko i zaczął szarpać dziecko

Skandal na meczu dzieci w piłkę nożną w Oleśnicy. Podczas rozgrywek, jeden z rodziców, rosły, dobrze zbudowany wysoki mężczyzna wbiegł na boisko i zaczął szarpać dziecko, jednego z zawodników. Wszystko zarejestrowała kamera. Mężczyzna podniósł dziecko za koszulkę do góry i odepchnął. Na trybunach podniosła się wrzawa i krzyk

📢 Likwidacja Zakładów Porcelany Stołowej Karolina i wielka wyprzedaż pięknej zastawy, kubków, talerzy i misek. Zobaczcie zdjęcia

Wielka wyprzedaż w Zakładach Porcelany Karolina w Jaworzynie Śląskiej i długie kolejki po zastawę stołową w promocji. Mieszkańcy miasta, ale i miłośnicy porcelany z regionu ustawiają się w długich kolejkach, by upolować coś dla siebie. Wiedzą, że to może jednak z ostatnich szans na zdobycie serwisów kultowej Karoliny, która ogłosiła upadłość i której losami kieruje teraz syndyk. Warto tam zajrzeć.

📢 Polska moneta Harry Potter to cudo, ale tylko dla kolekcjonerów – powstało jedynie 100 sztuk, a każda robi wrażenie

Moneta kolekcjonerska Potter i Kamień Filozoficzny to nie tylko cudo, na widok którego westchną fani. To także gratka dla kolekcjonerów z całego świata, a szczególnie z Polski. Dlaczego? Ponieważ ta wyjątkowa i wprost magiczna monet powstała w polskiej mennicy, ale jedynie w ilości 100 sztuk na cały świat. Zobacz, jak się prezentuje.

📢 Ekscytujące odkrycie archeologiczne w Świdnicy. Wykopano tam naczynia sprzed 750 lat p.n.e! To amfory ukryte na dawnym cmentarzu łużyckim

Urząd Miasta w Świdnicy poinformował o ekscytującym znalezisku podczas prac przy remoncie drogi. Robotnicy wykopali tam amfory z epoki żelaza. To naczynia datowane na 750 lat p.n.e, które ukryte były na dawnym cmentarzu łużyckim.

📢 Miłosne Trasy Dolnego Śląska: Najbardziej romantyczne nazwy miejscowości na Walentynki 2024

Z okazji Walentynek 2024 wyruszamy w sentymentalną podróż po Dolnym Śląsku. Oto lista miejscowości, które nazwami wyrażają uczucia, a te są przecież fundamentem każdej miłości. Od Kochlic przez Uciechów, aż po Lubin i Miłosną - te nazwy z pewnością wprowadzą Was w romantyczny nastrój. Walentynki to okazja do przygotowywania rozmaitych zestawów i rankingów. Oto nasza wariacja! Pod zdjęciami znajdziecie więcej informacji o tych miejscach.

📢 Protestujący rolnicy blokują Psie Pole we Wrocławiu, planują przenieść protest do centrum miasta. Zdjęcia z protestu

W niedzielę, 11 lutego, rolnicy z Oławy dołączyli do protestu na Psim Polu we Wrocławiu, blokując pasy na al. Jana III Sobieskiego. Znakiem protestu jest walka o jakość polskich produktów rolnych. Istnieje szansa, że protest może przenieść się do centrum miasta. Do naszych dziennikarzy dotarła informacja, że w planach było przywiezienie do miasta gnojówki. Ale akcję zablokowała policja.

📢 Przejechali się nowym tunelem S3 koło Starych Bogaczowic na Dolnym Śląsku. Ale to robi wrażenie, zobaczcie! FILM, ZDJĘCIA

Pracownicy firmy Poor S.A., która jest wykonawcą tunelu drogi ekspresowej S3 koło Starych Bogaczowic, przejechali się nowym tunelem TS 26, a film opublikowali w mediach społecznościowych. I trzeba przyznać. To robi wrażenie! Liczący ponad 2 km tunel na S3 na trasie Kamienna Góra - Bolków jest już prawie gotowy. Całość ma być oddana w połowie roku. Zobaczcie!

📢 Pożar w Nowym Dworze. Ogień przeniósł się na budynek mieszkalny

Strażacy z kilku jednostek OSP i PSP walczą z pożarem, jaki wybuchł w Nowym Dworze w gminie Radwanice. Płomienie przeniosły się na budynek zamieszkany przez trzyosobową rodzinę.

📢 Zjedliśmy pączki na tłusty czwartek. Sprawdziliśmy lokalne piekarnie i dyskonty. Oto rezultat subiektywnego testu smaku Strony Kuchni

Pączki, faworki i róże karnawałowe nie pozostawiają nikogo obojętnym w tłusty czwartek. Półki sieciowych cukierni, piekarni, dyskontów spożywczych oraz hipermarketów w karnawale uginają się od pączków z najróżniejszym nadzieniem. Zaprosiliśmy zaprzyjaźnione redakcje oraz czytelników na Facebooku do przedstawienia pączków, którymi świętowali tłusty czwartek.

📢 Dolnoślązak zrobił wyjątkowe zdjęcie Śnieżki. Naukowcy z NASA byli zachwyceni niezwykłą fotografią!

Marcin Ślipko, geodeta z wsi Snowidza w powiecie jaworskim, zajmujący się hobbystycznie astrofotografią, uchwycił na zdjęciu konstelację Oriona nad Śnieżką i Domem Śląskim. To ujęcie zachwyciło naukowców z NASA, którzy ogłosili je Astronomicznym Zdjęciem Dnia. Do tej pory takie wyróżnienie spotkało tylko 10. Polaków. Dziennie ubiegają się o nie tysiące astrofotografów. Na stronę NASA z tymi zdjęciami wchodzi ponad milion użytkowników.

📢 Zrobiła zęby u dentysty i... uciekła bez płacenia. 54-latka z Polkowic narobiła sobie problemów

54-letnia mieszkanka Polkowic odpowie za oszustwo po tym, jak nie chciała zapłacić dentyście za jego usługi.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na chocianow.naszemiasto.pl Nasze Miasto