PWSZ Legnica - wybrano nowe władze

opr. ech
PWSZ Legnica - wybrano nowe władze. Uczelniane Kolegium Elektorów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy dokonało wyboru władz Uczelni na kadencję 2015 – 2019.

PWSZ Legnica - wybrano nowe władze

Kadencja nowych władz rozpocznie się 1 września 2015 roku. Kolegium jednogłośnie wybrało na stanowisko
Rektora prof. dra hab. inż. Ryszarda K. Pisarskiego.

Ryszard Kazimierz Pisarski jest związany z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy od 2007 roku. Ukończył Akademię Rolniczą w Lublinie (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie). W czasie studiów był stypendystą Polskiej Akademii Nauk. Od 1976 roku jest nauczycielem akademickim. Pracę doktorską obronił w 1982 roku, dziesięć lat później – w 1992 roku - uzyskał stopień doktora habilitowanego, a w 1999 roku tytuł naukowy profesora nauk rolniczych. Profesor Ryszard K. Pisarski, zajmujący się od wielu lat problematyką żywienia zwierząt i ludzi, a także bromatologią, jest autorem ponad stu oryginalnych prac badawczych, licznych recenzji wydawniczych, ocen dorobku naukowego i ekspertyz. Pod jego kierunkiem zrealizowano ponad 60 prac magisterskich, tyleż licencjackich i inżynierskich oraz 3 doktoraty.

W swojej pracy zawodowej był wielokrotnie nagradzany i odznaczany, między innymi nagrodami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Złotym Krzyżem Zasługi, tytułem honorowym I stopnia „Zasłużony dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy” i tytułem „Honoris Causa-Honoris Gratia”, przyznanym przez PWSZ im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu w uznaniu zasług dla środowiska publicznych uczelni zawodowych.

Uczelniane Kolegium Elektorów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy wybrało także Prorektorów Uczelni na kadencję 2015 – 2019 - dr Helenę Babiuch na Prorektora ds. Dydaktyki i Studentów oraz prof. dra hab. inż. Jerzego J. Pietkiewicza na Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą.

Dr Helena Babiuch jest absolwentką Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tam również obroniła rozprawę doktorską w 2007 roku z zakresu nauk prawnych. Ukończyła studia podyplomowe zarządzanie finansami w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Poza szkolnictwem pracowała w Urzędzie Miasta Lubina, pełniła funkcję przewodniczącej rady nadzorczej spółki prawa handlowego. Przez kilka lat współpracowała z Polskim Komitetem ds. UNESCO. Pracownikiem dydaktycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy jest od 2001 roku. Pełniła między innymi funkcję Prodziekana Wydziału Administracji, a od 2011 roku Prorektora ds. Dydaktyki i Studentów. Jest także członkiem Senatu PWSZ im. Witelona w Legnicy i Przewodniczącą Uczelnianego Zespołu ds. Jakości Kształcenia.
W pracy dydaktycznej dr Helena Babiuch zajmuje się przede wszystkim procedurami administracyjnymi, natomiast zakres zainteresowań i badań naukowych obejmuje także prawo konstytucyjne, prawa człowieka, prawa dziecka, prawo oświatowe. Na dorobek naukowo-badawczy składa się wiele publikacji oraz artykułów w czasopismach naukowych. Jest promotorką blisko 160 prac dyplomowych.
Za swoją pracę była wielokrotnie nagradzana, między innymi nagrodą Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wojewody Dolnośląskiego za wkład we wszechstronne przygotowanie uczniów i popularyzację nauki na Dolnym Śląsku, Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Prof. dr hab. inż. Jerzy Jan Pietkiewicz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy pracuje od 2000 r. Od 2008 był kierownikiem Zakładu Inżynierii Produkcji i Logistyki, a w 2011 roku został Prorektorem ds. Nauki i Współpracy Zagranicznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.
Od 1973 jest nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Ekonomicznym (dawniej Wyższa Szkoła Ekonomiczna) we Wrocławiu. W 1979 roku uzyskał stopień doktora nauk technicznych. W 2002 roku został doktorem habilitowanym nauk rolniczych, a w 2011 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski nadał mu tytuł profesora. Pracując na Uniwersytecie Ekonomicznym pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji miedzy innymi Prodziekana ds. Nauki i Rozwoju oraz kierownika katedry, dyrektora instytutu i kierownika zakładu.
Na dorobek naukowo-badawczy prof. dra hab. inż. Jerzego J. Pietkiewicza składa się 448 pozycji których jest autorem lub współautorem, w tym 84 oryginalnych prac twórczych, 8 prac przeglądowych i 131 referatów oraz doniesień naukowych. Jest także autorem 16 patentów, 6 wzorów użytkowych, 5 znaków towarowych i 3 wniosków racjonalizatorskich.
Jest promotorem 3 rozpraw doktorskich, 30 prac magisterskich i 152 inżynierskich. Recenzował 2 rozprawy doktorskie, 3 książki, 8 publikacji i 15 projektów badawczych.
Za działalność naukowo-badawczą był nagradzany przez Ministra Nauki Szkolnictwa Wyższego i Techniki w 1979 r. i 1980 r., Ministra Edukacji Narodowej w 1988 r., Ministra Przemysłu w 1989 r. oraz 28 nagrodami rektora. Został uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem Złotym za Długoletnią Służbę oraz 4 Odznakami Honorowymi.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie