Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie na nordic walking do 4 km od Sopotu. Pomysły na odrobinę ruchu na powietrzu w weekend 11 - 12 maja

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za ciekawymi ścieżkami nordic walking w pobliżu Sopotu? Z Traseo przygotowaliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi na najbliższy weekend. Jeżeli dopiero wchodzisz w temat nordic walking, zacznij w weekend. W wolny dzień będziesz mieć więcej czasu, by oswoić technikę. Poznaj nasze propozycje, gdzie można się wybrać z Sopotu na nordic walking. Tym razem wybraliśmy ścieżki w odległości do 4 km od miasta. Przetestuj je i podziel się opinią z innymi.

Spis treści

Trasy nordic walking w okolicy Sopotu

Wspólnie z Traseo przygotowaliśmy 3 trasy nordic walking oddalone maksymalnie o 4 km od Sopotu. Zobacz, czy szlak polecany przez kogoś innego nadaje się również dla Ciebie.

Zanim wyjdziesz, sprawdź pogodę dla Sopotu.

W sobotę 11 maja według prognozy pogody ma być 12°C. Nie powinno padać. W niedzielę 12 maja zgodnie z najnowszymi prognozami pogody ma być 15°C w najcieplejszym momencie dnia. Nie powinno padać.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak Mew - im. Jana Boguckiego - Sopot - Pieszy Zielony ver. 2017

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 5,39 km
  • Czas trwania marszu: 58 min.
  • Przewyższenia: 82 m
  • Suma podejść: 225 m
  • Suma zejść: 261 m

Trasę do marszu z Sopotu poleca JJ_Active

W terenie wyznakowany kolorem zielonym (tło żółte) – bierze początek na granicy Sopotu i Gdyni; na przystanku ZKM ul. Bernadowska dalej podążamy wzdłuż wąwózu potoku Swelinia – Park Północny – ul. Powstańców Warszawy ul. JJ. Haffnera grodzisko – ul. Wosia Budzysza – ul. Powstańców Warszawy – Plac Zdrojowy – ul. Parkowa – ul. J. Poniatowskiego – Al. Wojska Polskiego – ul. Zdrój Świętego Wojciecha – Zdrój Świętego Wojciecha i liczy ok. 6 km.
Nawiguj


Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Najwyższe wzgórza i najgłębsze wąwozy wokół Doliny Radości

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 24,44 km
  • Czas trwania marszu: 6 godz. i 34 min.
  • Przewyższenia: 232 m
  • Suma podejść: 1 842 m
  • Suma zejść: 1 823 m

GR3miasto poleca trasę uprawiającym nordic walking z Sopotu

Niejednym wydaje się że na nad morzem jest płasko. Nic jednak bardziej mylnego. W samym Trójmiejskim Parku Krajobrazowym wysokości przekraczają 150 m n.p.m., a wciągu kilku godzin spokojnie pokonać można sumę przewyższeń zbliżoną do niejednych polskich gór.

Na trasie naszej wędrówki przeważały przecudne widoki, które podziwialiśmy ze szczytów wzniesień, krawędzi wzgórz, a także dolin i wąwozów. Trasa niejednokrotnie wiodła wąskimi ścieżkami z dala od szlaków turystycznych.

Trasa:

Na dobrą rozgrzewkę wdrapujemy się na liczącą ponad 115 m n.p.m. Górę Wiechę, a chwilę później nieco wyższą Górę Głowicę. Dla odpoczynku schodzimy do Zielonej Doliny, a następnie Doliny Samborowo, gdzie chwilę odpoczynku robimy przy jednym z najstarszych drzew pomnikowych w okolicy. Gruby Dąb, o którym mowa liczy prawie 400 lat.

Następnie udajemy się w kierunku historycznego traktu zwanego Szwedzką Groblą, który doprowadza nas do Doliny Schwabego, przez którą przepływa Potok Oliwski. Na przeciwległym brzegu wijącej się strugi podchodzimy pod ciekawe wzniesienie, na zboczu którego wybudowano niegdyś skocznię narciarską. Wędrując krawędzią zbocza mamy okazję zobaczyć całą wspomnianą wcześniej dolinę a także położoną nieco dalej Dolinę Radości.

Po osiągnięciu najwyższego punktu wzniesienia schodzimy do Doliny Czystej Wody równie piękną i efektowną ścieżką, która kluczy wśród lokalnych wzniesień. Chwila odpoczynku, a następnie zejście przez polanę, piękny widoczek, mostek nad kolejnym szemrzącym potokiem i kolejne wzniesienia przed nami. Tym razem na horyzoncie mamy dość urozmaicone pasmo Wzniesienia Marii, liczące w punkcie kulminacyjnym ponad 138 m n.p.m. Na szczyt prowadzi nas wąska ścieżynka, która niejednokrotnie odsłania przed nami przecudne widoki na położone w dole doliny. Korzystając z okazji małą przerwę robimy przy tutejszej ciekawostce - Kamiennej Twarzy.

Następnie schodzimy do Doliny Ewy i źródlisk Prochowego Potoku, gdzie ponownie czeka nas kolejne podejście; tym razem długie i mozolne. Po osiągnięciu szczytu ścieżka doprowadza nas do jednego z najgłębszych wąwozów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdzie różnica wysokości między dnem a krawędziami ścian mierzy ponad 10 metrów! Żeby zobaczyć ogrom tego miejsca schodzimy na sam dół, po czym wdrapiemy się na górę pokazując jak bardzo pofałdowany jest teren pomorskich lasów.

Po wydostaniu się z wąwozu przez kilkaset metrów towarzyszy nam mały jar Potoku Rynarzewskiego, wzdłuż którego wędrujemy w kierunku Starej Oliwy. Zanim jednak dochodzimy do końca naszej trasy zaliczymy po drodze Wzgórze Pachołek ze znajdującą się na szczycie platformą widokową.

Trasa jest dość interwałowa, ale piękne widoki rekompensują wysiłek!
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Od Mola do Mola 16.05.2016

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 9,14 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 31 min.
  • Przewyższenia: 57 m
  • Suma podejść: 504 m
  • Suma zejść: 542 m

Amatorom nordic walking z Sopotu trasę poleca Arturroo1983

Dystans biegu 9 km.Trasę biegła wzdłuż plaży od mola w Sopocie do Mola w Gdyni Orłowo. W drogę powrotną wybrałem sie Promenadą Królowej Marysieńki, przez Park Kolibki, Park Północny i dalej plażą dobiegłem do Mola w Sopocie. Pogoda nie zachecała do biegania była raczej jesienna, siąpił deszcz i bylo bardzo chłodno, ale nie mogłem sobie odpuścić tej przyjemności pobiegania o 7:00.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Nordic walking - co to?

Nordic walking jest coraz chętniej wybierany przez różne grupy wiekowe. Czym jest ten sposób aktywności? Nordic walking to prosty trening z wykorzystaniem specjalnych kijków. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Poprawne wykonywanie treningu może przynieść zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Kto może uprawiać nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto