Tygodniowy przegląd prasy (Chocianów, 3.05-9.05.2020), poznaj najważniejsze informacje z Chocianowa

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 3.05 do 9.05.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 3.05 do 9.05.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chocianowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.05 a 9.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kiedy w Chocianowie spadnie deszcz? Prognoza opadów na najbliższe 10 dni”?

Przegląd tygodnia Chocianów od 3.05 do 9.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kiedy w Chocianowie spadnie deszcz? Prognoza opadów na najbliższe 10 dni

W Chocianowie możemy spodziewać się deszczu. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu w Chocianowie w najbliższych 10 dniach wynosi 100%. Deszcz zacznie padać już 10.05.2020. Zdaniem meteorologów najbardziej deszczowym dniem będzie poniedziałek 11.05.2020. Może spaść 12,1 mm deszczu. Lepiej noś ze sobą parasol.

📢 Wyprzedaż w Agencji Mienia Wojskowego. To wszystko można kupić od 1 zł [ZDJĘCIA, CENY]

Agencja Mienia Wojskowego opróżnia swoje magazyny. Przez internet, nie wychodząc z domu, możemy kupić: buty, kominiarki, rękawice, fartuchy, wojskowe mundury, bluzy, kurtki, kombinezony, apteczki ścienne i wiele innych przedmiotów w bardzo okazyjnych cenach. Zobaczcie, co i ile kosztuje, klikając w galerię zdjęć powyżej. Na kolejne slajdy możecie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów. Pod każdym zdjęciem znajdziecie opis i cenę.

📢 Zawinął psa w dywan, przybił deski i utopił go w stawie w Leśnicy [UWAGA, DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

W sobotę (9 maja) na stawach w Leśnicy we Wrocławiu znaleziono zwłoki psa owinięte w dywan, do którego przybito gwoździami deski! Ekostraż szuka sprawcy bestialskiego mordu.

Tygodniowa prasówka 3.05-9.05.2020 Chocianów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chocianowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tłumy w Myśliborzu, na leśnym parkingu brak miejsc! Ludzie mają dość izolacji [ZDJĘCIA]

Tłumy w Myśliborzu, na leśnym parkingu brak miejsc! Ludzie mają dość izolacji. Pogoda dopisała zatem postanowiliśmy sprawdzić jak mieszkańcy naszego regionu spędzają czas wolny i czy stosują się do rządowych obostrzeń. Jednym z popularnych miejsc jest Wąwóz Myśliborski. To co zastaliśmy na miejscu przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Na leśnym parkingu brakowało wolnych miejsc!

📢 Czego nie wiemy o koronawirusie? Najważniejsze pytania ciągle pozostające bez odpowiedzi

Pandemia koronawirusa zaczęła się na początku 2020 r. Minęło już prawie pół roku, ale ciągle niewiele wiemy o SARS-CoV-2. Mnóstwo pytań pozostaje bez odpowiedzi. Naukowcy z całego świata skupiają swoje wysiłki na analizie dostępnych danych, niestety, na razie skutek tych starań jest raczej mizerny. Nadzieje przy wielu odkryciach okazały się płonne – raz po raz odrzucane są z terapii Covid-19 leki, które początkowo ogłaszane były jako przełomowe. Na szczęście modele matematyczne wskazują, że epidemia traci na sile.

📢 Na tych dolnośląskich drogach kierowcy przekraczają prędkość (OPISY, MAPY)

Przedstawiamy listę dolnośląskich dróg, na których kierowcy najczęściej przekraczają dozwoloną prędkość. Opracowaliśmy ją na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy sami zaznaczają na niej miejsca, które uznają za niebezpieczne. Szczegóły w galerii zdjęć.

📢 Brawa Dla Was, nowe bilbordy w Legnicy [ZDJĘCIA]

Brawa Dla Was, nowe bilbordy w Legnicy. Przy ulicy Wrocławskiej pojawiło się pięć ogromnych bilbordów z podziękowaniami za ochronę nas przed epidemią koronawirusa. Słowa Brawa Dla Was i Dziękujemy skierowane są do pielęgniarek, ratowników,lekarzy, służ mundurowych oraz wolontariuszy. My także przyłączamy się podziękowań.

📢 Tak wygląda Legnica widziana z wysokości ulicy Bobrowej [ZDJĘCIA]

Tak wygląda Legnica widziana z wysokości ulicy Bobrowej. Zobaczcie jak wygląda Legnica widziana z wysokości ulicy Bobrowej. Czy znacie ciekawe miejsca z którego widać panoramę Legnicy? Piszcie o nich w komentarza, a na pewno wybierzemy się tam z aparatem!

📢 Pierwsza Komunia Święta. Kto ma takie fotki w albumie? [GALERIA ZDJĘĆ]

Jak wyglądały dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej kilkadziesiąt lat temu? Zobaczcie, klikając w galerię zdjęć powyżej. Na kolejne slajdy możecie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów.

📢 Prawie 1400 zwalnianych grupowo na Dolnym Śląsku! Zobaczcie, ile osób idzie na bruk...

Dramatyczne dane Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Na bruk w ramach zwolnień grupowych idzie 1385 osób. Tylu pracowników firmy zgłosiły w kwietniu. W marcu zgłoszono 865 osób. Dotyczy to pracodawców z branży produkcyjnej, rozrywkowej, bankowości, telekomunikacji i usług. - Planowane zwolnienia są rozłożone w czasie, więc w wielu przypadkach nie zadzieją się od razu, a w kolejnych miesiącach. Co więcej pracodawcy zastrzegają, że decyzja o rozstaniu się z pracownikami będzie zależała od sytuacji na rynku - mówi nam Stefan Augustyn z DWUP we Wrocławiu. W galerii zdjęć znajdziecie dane dotyczące poszczególnych powiatów, gdzie najwięcej firm zwalnia?

📢 In Poland we don't say...czyli nowy trend w mediach społecznościowych. O co chodzi?

W ostatnim czasie media społecznościowe obiegł nowy trend, tak zwany viral. Akcja viralowa narodziła się na Twitterze, a w krótkim czasie ogarnęła cały internet. Przeczytaj, na czym polega nowy viral i obejrzyj galerię najzabawniejszych przykładów! UWAGA: jeśli przeglądasz przy użyciu telefonu, aby wyświetlić poprawnie galerię, włącz wersję na komputer w ustawieniach strony.

📢 Galerie handlowe znów otwarte, wyborów 10 maja nie będzie. Zobacz, co ważnego wydarzyło się w Polsce i na świecie w ostatnim tygodniu

Przygotowaliśmy przegląd najistotniejszych informacji z kraju i ze świata, które wydarzyły się w ostatnim tygodniu. To był pierwszy tydzień drugiego etapu odmrażania gospodarki. Otwarte zostały galerie handlowe. Gorąco było również w polityce. Porozumienie Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina doprowadziło do tego, że wybory prezydenckie 10 maja się nie odbędą.

📢 Balkonowy koncert operowy w Legnicy [ZDJĘCIA]

Balkonowy koncert operowy w Legnicy. Niecodzienny koncert operowy odbył się przy Świetlicy Terapeutycznej nr 1, Centrum Integracji Społecznej przy ulicy Kościelnej. Wspaniałe arie na balkonie wykonała Martyna Kominiaruczuk - Michałowska. Trwa epidemia koronawirusa, więc taki koncert to bardzo fajny pomysł, powiedziała nam pani Ania, słuchając go w swoim oknie.

📢 Delegacje miasta i powiatu złożyły kwiaty na cmentarzu w Legnicy [ZDJĘCIA]

Delegacje miasta i powiatu złożyły kwiaty na cmentarzu w Legnicy. W 75 rocznicę zakończeniu II Wojny Światowej na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Wrocławskiej delegacje miasta i powiatu złożyły kwiaty i oddali hołd jej ofiarom

📢 Grand Press Photo 2020! Zobacz nominowane zdjęcia w polskim konkursie fotografii prasowej. Mamy nominacje w kategorii ludzie!

Jury XVI edycji Grand Press Photo nominowało do finału konkursu 266 zdjęć 61 autorów. Wśród nich fotoreporterzy na co dzień pracujący w naszych gazetach, należących do Polska Press Grupy - nominowana jest Karolina Misztal z "Dziennika Bałtyckiego" za zdjęcie z obchodów 39. rocznicy podpisania gdańskich porozumień sierpniowych oraz Łukasz Gdak z "Głosu Wielkopolskiego" za zdjęcie z wizyty prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystości wręczenia medali za organizację obchodów 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Ich zdjęcia prezentujemy na początku galerii.
W tegorocznej edycji GPP w jury zasiadają: Pieter Ten Hoopen, Beata Łyżwa-Sokół, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz. 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, cztery projekty dokumentalne w kategoriach głównych oraz dwa zdjęcia pojedyncze i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland zostały przez nich nominowane do finału konkursu GPP.
Na nominowane prace po raz pierwszy mogą głosować widzowie - autor zwycięskiego zdjęcia otrzyma Nagrodę Internautów.
Zwycięzców poznamy 13 maja.

Zobacz galerię nominowanych zdjęć!

📢 Nowe zakażenie Covid-19 w gminie Polkowice. Kolejne osoby czekają na wyniki

Piąta osoba z potwierdzeniem zakażenia Covid-19. To mieszkaniec gminy Polkowice. Zakażonych może być więcej, bo sanepid czeka na wyniki kolejnych kilkunastu osób.

📢 - Nowych wirusów, podobnych do koronawirusa, jest ponad 400 - ostrzega wrocławski zakaźnik prof. Simon

Przeczytajcie, co mówi specjalista.

📢 Czy rowerzysta może jechać drogą, gdy obok jest ścieżka? Najważniejsze z zasad

Wiosna w pełni, a na drogach i ścieżkach w regionie można spotkać coraz więcej rowerzystów. Kiedy muszą korzystać ze ścieżki, kto ma pierwszeństwo na przejściu? Przypominamy najważniejsze zasady. Kliknij w zdjęcie i zobacz wszystkie.

📢 Legnica: Przebudowa fontann w parku Miejskim [ZDJĘCIA]

Legnica: Przebudowa fontann w parku Miejskim. Trwa rewitalizacji fontann w legnickim parku Miejskim. Koszt to nieco ponad 13 mln zł. Prawdopodobnie będzie to największa fontanna w Polsce, która znajduje się w zabytkowych parkach. Prace swoim zasięgiem obejmą Ogród Francuski. Przywrócony zostanie dawny blask fontannom. Przebudowane będą też alejki spacerowe, posadzone będą nowe rośliny, powstanie wiele elementów małej architektury. Inwestycja zostanie zrealizowana w cyklu dwuletnim.

📢 Obawiasz się zwolnienia? Te sygnały świadczą, że masz rację

Choć wydaje nam się, że jesteśmy wzorowymi pracownikami i żadne zwolnienia nam nie groźne, rzeczywistość może okazać się inna. W dzisiejszych czasach żaden pracownik nie może być pewien swojego etatu. Redukcja zatrudnienia, słabe wyniki finansowe, konieczna restrukturyzacja - powodów do zwolnienia może być wiele. Jeśli przełożony unika rozmowy z nami lub do firmy niespodziewanie przychodzi nowy pracownik na podobne stanowisko, to mogą być znaki, że szef będzie chciał nas zwolnić.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie